I – ÖZGEÇMİŞ

http://www.avniballibaba.com/userfiles/image/MURAD.jpg

EMİN MURAD BALLIBABA

25 Ağustos 1955 İstanbul’da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi- Ticari Bilimler Fakültesi’nden 1985 yılında mezun oldu. Arkadaşları arasında ‘ballı’ olarak bilinen Murad, geçirdiği bir rahatsızlık sonucu 29 Şubat 1980 tarihinde vefat etti.

ÖNSÖZ

BİR KİTAP YAZMAK

Okuyanların sevgilerini, saflıklarını, tazeliklerini korumak için bir kitap yazmak.
Yaşamı sevmeleri, birbirlerini hoş görmeleri, anlayışı ve birliği oluşturmaları için bir kitap yazmak istiyorum.
Sizlere saygısızlık etmeden, iki de bir nasihat etmeden, kendi yollarınızı kendinizce bulmada yardımcı olacak bir kitap yazmak.

“Şu ol, şöyle ol, o zaman adam olursun” demeden, zorluğu kolay yapacak, hizmet vermek sevgisiyle bir kitap yazmak.
Az ve öz anlatıp, çok düşünmenize fırsat verecek, en az kendim kadar sizleri önemseyerek özünüzü bulmanıza yardımcı olabilecek bir kitap yazmak.
İşte bu kitaba böyle başladım.

Şu elinize aldığınız nedir, kitap mı?
Önce hayır, bu bir ağaç. Belki bir zamanlar bir ormanda ya da bir dere kenarında, üzerinde yuvaları olan kuşların ötüştüğü bir ağaçtı. İşte, her şey nasıl da değişiyor? Kitabınızı okurken, ormanın temiz havasını, derenin tatlı şırıltısını ve kuş seslerini, parçalanmaya çalışılan doğa yaşam ağını unutmayınız.
Hepsi bu kitabın içinde…

Tüm yarının sevgi dolu kalplerine sesleniyorum…
Ne olur, el ele tutuşunuz. Sizlere uzanan elleri tutunuz ve birlikle yürüyünüz, ta ki dünyayı Ekvator gibi çepeçevre el ele sarana dek. Birleşen kalpler ve birbirini güvenle tutan ellerden oluşan bir çember ve bu çemberin içinde sevgi dolu bir dünya.

Saygı ve sevgiler,
E. Murad Ballıbaba

Canlar,
Murad’ın “BİR KİTAP YAZMAK “ adıyla başlayıp bitiremediği, ebediyete intikalinden sonra bulabildiğim yazılarını derledim.
Avni Baba

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir